Hei! Käytämme sivustollamme evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi. Käyttämällä sivustoa hyväksyt evästeiden käytön.

Etusivu / Saimaan Auto-Arita Lappeenranta
Espoo, Järvenpää, Imatra & Lappeenranta

Saimaan Auto-Arita Lappeenranta

Osoite

Toikansuontie 8, 53500 Lappeenranta

Puhelinnumero

0300 472 216

Sähköposti

satu.kaljunen@arita.fi

Puhelinnumero

Tarkista puuttuvat tiedot.

Kiitos yhteydenotostasi!

Hallinto

Satu Kaljunen

Autosihteeri

satu.kaljunen@arita.fi

Tomi Orava

Toimitusjohtaja

040 848 4054

tomi.orava@autoarita.fi

Huolto

Juha Hiiri

Korjaamopäällikkö

juha.hiiri@arita.fi

Mikko Dillmann

Huoltoneuvoja

mikko.dillmann@arita.fi

Sami Reponen

Huoltoneuvoja

sami.reponen@arita.fi

Korikorjaamo

Juha Hiiri

Korjaamopäällikkö

juha.hiiri@arita.fi

Mika Heikka

Korikorjaus/varaosamyynti

040 657 7695

mika.heikka@arita.fi

Uudet autot

Roy Renlund

Myyntipäällikkö

040 5363 323

roy.renlund@arita.fi

Kimmo Hietala

Vaihtoautopäällikkö

0400 659 967

kimmo.hietala@arita.fi

Tomi Lampinen

Automyyjä, yritysmyynti

0400 292 292

tomi.lampinen@arita.fi

Jukka Ärttö

Automyyjä

040 7583 728

jukka.artto@arita.fi

Tomi Orava

Toimitusjohtaja

040 848 4054

tomi.orava@autoarita.fi

Teemu Sallinen

Automyyjä

040 5895 867

teemu.sallinen@arita.fi

Vaihtoautot

Roy Renlund

Myyntipäällikkö

040 5363 323

roy.renlund@arita.fi

Kimmo Hietala

Vaihtoautopäällikkö

0400 659 967

kimmo.hietala@arita.fi

Tomi Lampinen

Automyyjä, yritysmyynti

0400 292 292

tomi.lampinen@arita.fi

Jukka Ärttö

Automyyjä

040 7583 728

jukka.artto@arita.fi

Tomi Orava

Toimitusjohtaja

040 848 4054

tomi.orava@autoarita.fi

Teemu Sallinen

Automyyjä

040 5895 867

teemu.sallinen@arita.fi

Varaosat

Heikki Vauhkonen

Varaosamyyjä

heikki.vauhkonen@arita.fi

Janne Vilhunen

Varaosapäällikkö

janne.vilhunen@arita.fi

Mika Heikka

Korikorjaus/varaosamyynti

040 657 7695

mika.heikka@arita.fi

Vuokraamo

Juha Hiiri

Korjaamopäällikkö

juha.hiiri@arita.fi

Automyynti:


Arita Espoo

0300 472218

Järvenpään Auto-Arita

020 7580 700

Saimaan Auto-Arita Imatra

0300 472 200

Saimaan Auto-Arita Lappeenranta

0300 472 216